Ostali sportovi

Lejla Tanović osvojila drugo mjesto u Švicarskoj

Prva je bila Blaža Pintarić iz Slovenije

Najbolja bh. biciklistkinja i 14 puta državna prvakinja Lejla Tanović osvojila je drugo mjesto na UCI Marathon Series utrci u Slovačkoj. Na utrci voženoj 80 kilometara sa 2500 metara uspona naša takmičarka zauzela je drugo mjesto iza Blaže Pintarić iz Slovenije, trenutno najbolje rangirane biciklistkinje svijeta u maraton disciplini i srebrene sa prošlogodišnjeg svjetskog prvenstva. Utrka u Slovačkoj spada u seriju maraton utrka Svjetske biciklističke federacije koje se boduju za UCI ranking. Nakon zadnjeg upisa bodova Tanović je zauzela 71. mjesto na UCI ranking listi, što je ujedno i najbolji plasman u karijeri naše takmičarke.

Sudija iz Bosne i Hercegovine dijelio pravdu u finalu Evropskog prvenstva za odbojkašice

Zeničaninu pripala velika čast

Juniorska odbojkaška reprezentacija Turske je prvak Europe. U finalu igranom u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici, svladala je reprezentaciju Srbije nakon velike borbe, u meču punom preokreta, rezultatom 3-2 u setovima (25-17, 16-25, 23-25, 25-16, 15-8).

Husejnović je bez premca najbolji sudija iz naše zemlje, a kruna njegove dosadašnje karijere je i finale Evropskog prvenstva za juniorke, koje je održano upravo u njegovoj Zenici. Foto:CEV